Siekiama geresnių darbo sąlygų kultūros srities darbuotojams

organizatoriai 2012 03 07 0

Šių metų kovą pradėta vykdyti 20 Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamų projektų socialiniam dialogui stiprinti. Jau ne vieną dešimtmetį Europos Sąjungos šalyse socialinis dialogas yra laikomas reikšmingu svertu, kalbant apie sklandžius ir atsakingus santykius tarp darbdavių ir darbuotojų. Lietuvoje socialiniai partneriai – profesinės sąjungos ir darbdavių organizacijos vis dar nepakankamai bendradarbiauja, tačiau tikimasi, kad šie projektai bus puiki atspirtis tobulėjimui socialinio dialogo srityje, praneša Europos socialinio fondo agentūra.

Viena iš organizacijų, siekiančių spręsti darbo rinkoje egzistuojančias problemas, – Lietuvos kultūros darbuotojų profesinė sąjunga. Pasak LKDPS pirmininko Juozo Rimkaus, projekto vykdymo laikotarpiu bus parengtos ir pasirašytos 25 kolektyvinės sutartys, kolektyvinė šakos ir teritorinė kolektyvinė sutartis, įsteigtos 3 dvišalės/trišalės komisijos, 22 saugos ir sveikatos komitetai.

Be abejo, iki didžioji dalis šios srities darbuotojų ir darbdavių ims laikyti vieni kitus lygiaverčiais partneriais, einančiais bendrų tikslų link, prireiks laiko – projektas „Socialinio dialogo skatinimas Lietuvos kultūros darbuotojų institucijose“ truks dvejus metus.

Kaip teigia J. Rimkus, poreikį inicijuoti tokį projektą nulėmė esama situacija. „Niekam ne paslaptis, kad kultūrininkų, bibliotekininkų, muziejininkų, archyvų specialistų profesijos nėra konkurencingos. Jos nėra paklausios bei gerai apmokamos, tačiau reikalauja nuolatinio žinių ir gebėjimų tobulinimo“, – sakė pašnekovas. – „Pavieniai darbuotojai, veikdami atskirai, negali daryti reikšmingos įtakos ir pasiekti visam sektoriui naudingų sprendimų darbo užmokesčio, darbo saugos ir tinkamų darbo sąlygų užtikrinimo klausimais, ar dėl galimybės dalyvauti derybose kaip lygiaverčiams partneriams“.

LKDPS projektą vykdys kartu su partneriais– Marijampolės ir Šiaulių krašto profesinėmis sąjungomis, Kauno ir Kelmės rajonų savivaldybių administracijomis, Kauno regiono profesinių sąjungų susivienijimu ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Ateinančius dvejus metus numatoma remti darbdavių ir darbuotojų organizacijų, taip pat dirbančiųjų mokymus apie darbuotojų teises ir pareigas, lanksčių ir šiuolaikinių darbo formų diegimo galimybes.

„Projekto įgyvendinimo metu patirties ir žinių planuojama semtis iš Danijos profesinės sąjungos, šiandien galinčios pasididžiuoti šimtamete patirtimi ir išvystytuvisų lygių trišaliu bendradarbiavimu (darbdaviai, profesinės sąjungos ir valdžia). Atvyksiantis Danijos profesinių sąjungų konfederacijos valdybos narys pateiks kolektyvinių sutarčių rengimo rekomendacijas“, – pasidžiaugė Lietuvos kultūros darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas.

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą socialinis dialogas įgaus reikiamą pagreitį, bus galima ir toliau nuosekliai vykdyti pradėtas veiklas.

www.socmin.lt

Leave A Response »