KAIP PAGERINTI DERYBAS DĖL DARBO SĄLYGŲ

organizatoriai 2012 03 16 5

Šiuo metu esama labai ribotų galimybių patiems su darbdaviu susitarti dėl geresnių darbo sąlygų. Reikia suteikti daugiau teisių darbuotojams tartis su administracija. Siūlomas problemos sprendimas:

1. Įteisinti palaikymo, solidarumo, politinius streikus, kuriems paskelbti nereikalinga ginčo procedūra. Įspėjimas – prieš 3 dienas.

2. Visi streikai skelbiami profesinės sąjungos sprendimu. Streikuoti galima jau kitą dieną po to, kai pasirašytas nesutarimo taikinimo komisijoje protokolas.

3. Streikuoti gali bet koks darbuotojų skaičius. Draudžiama pakeisti streikuojančius darbuotojus kitais, taip pat samdyti kitas įmones atlikti streikuojančių darbuotojų darbą.

4. Teismai negali stabdyti ar atidėti streiko. Tai daryti galima tik įmonėse, kurių sąrašą tvirtina Vyriausybė.

5. Įmonės valdyboje privalo būti darbuotojų atstovų.

6. Pelno mokestį padaryti proporcingą darbuotojų atlyginimo fondo (neskaitant administracijos) ir pelno santykiui.

7. Minimalusis atlyginimas turi būti ne mažesnis už realų pragyvenimo minimumą.

8. Darbuotojui išėjus savo noru, darbdavys privalo priimti kitą žmogų į jo vietą.

Kontroliuoja Darbo birža, į kurią toks darbuotojas kreipėsi.

9. Mirtinas nelaimingas atsitikimas prilyginamas netyčinei žmogžudystei. Atsakingas darbdavys.

10. Jei įmonėje nėra profesinės sąjungos ar darbo tarybos, streikuoti gali ir vienas darbuotojas.

11. Dalies funkcijų kitai įmonei perdavimo atveju darbo santykiai tęsiasi toliau, išlieka stažas, atlyginimas, socialinės garantijos.

12. Įmonėje dirbantiems laikiniems darbuotojams taikomos tos pačios socialinės garantijos kaip ir nuolatiniams darbuotojams.

13. Pelningai dirbančiose įmonėse draudžiama mažinti darbo vietų skaičių, jei daugiau kaip 40 proc. pelno išmokama dividendais.

Raimondas Tamošauskas

Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga

www.maistprofsajunga.lt

5 Comments »

 1. kujis 2009 11 26 at 21:56 -

  visa ta vyriausybe, kuri pardave lietuva, lietuvos rinka, zmoniu ateiti, reiktu nusluoti nuo zemes pavirsiaus ir issirinkti nauja, kuri neatstovautu milijonieriu ir bantitu interesams, o gintu ir butu suinteresuota lietuvos zmogaus ateitimi ir teise i geresni gyvenima. palaikau profesines sajungas simtu procentu. mes turime visi sukilti ir sustabdyti lietuvos alinima, ir kad tie avinai seime pagaliau atsibustu is saldaus miego

 2. Aloyzas 2012 05 29 at 16:23 -

  Vedam derybas… aha o tuo metu kas vyksta? liberalizacija… zodziu gryshim tuoj prie baudziavos )

 3. Viktoras Trus 2012 06 15 at 12:31 -

  sveiki dirbame UAB VITARESTA prasau jusu pagalbos tiesiog nusibodo jau kad taip isnaudoja zmones per iseigines reikia dirbti ir sekmadieni virsvalandziai zada daug ka gasdino kad dirbciau ant LOPSIO nors as neturiu aukstalipio pazimejimo atsisakiau dirbti nes bijojau gauti bauda… bet sake jaigu nedirbsiu tai gausiu tarnybini rasta arba ismetima is darbo .. kadangi darbo reikejo tai reikejo dirbti … dirbau visa menesi be iseiginiiu virsvalandzius zadejo sumoket apie 1700 LT bet deja netgi MINIMUMO negavau . net nezinau ka daryti .

 4. Ramūnas 2014 07 11 at 23:59 -

  Paskambinkit Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkui Ramūnui Narbutui 868554552 tikrai padėsiu

 5. Carlee 2016 05 19 at 00:04 -

  You could definitely see your enthusiasm in the work you write. The world hopes for more passionate writers like you who ar;7e#821n&t afraid to say how they believe. Always go after your heart.

Leave A Response »