IŠPLĖSTINIS KELEIVINIO TRANSPORTO TARYBOS POSĖDIS ĮVYKĘS VILNIUJE LINAVOS MOKYMO CENTRE 2016 M. LAPKRIČIO 7 D.

jovita 2016 11 15 3
IŠPLĖSTINIS KELEIVINIO TRANSPORTO TARYBOS POSĖDIS ĮVYKĘS VILNIUJE LINAVOS MOKYMO CENTRE 2016 M. LAPKRIČIO 7 D.

Posėdyje dalyvavo: Nacionalinės vežėjų asiociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas, generalinis sekretorius Vytautas Milėnas, Keleivinio transporto viceprezidentas Rimantas Martinavičius, Savivaldybių transporto įmonių keleivinio transporto vadovai, Susisekimo ministerijos biudžeto ir valstybės turto valdymo departamento direktorius Saulius Kerza, Transporto investicijų direkcijos atstovė Rasa Tamonienė, Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profesinių sąjungų Federacijos pirmininkas Bronius Bučelis, Lietuvos transporto darbuotojų profsąjungų Forumo pirmininkas Ramūnas Narbutas.

Posėdžio darbotvarkėje:

 1. Informacija apie asociacijos „Linava“ prezidiumo ir sekretoriato veiklą (asociacijos prezidentas E. Mikėnas ir generalinis sekretorius V. Milėnas)
 2. Keleivinio transporto aktualijos (Keleivinio transporto tarybos pirmininkas R. Marti­navičius)
 3. Dėl viešojo transporto parkų atnaujinimo, panaudojant ES lėšas, 04.5.1-TID-V-517 ir 04.5.1-TID-R-518 priemonių įgyvendinimo aprašų rengimo Susisiekimo ministerijos Biudžeto ir valstybės turto valdymo departamento direktorius Saulius Kerza ir Transporto investicijų direkcijos atstovas.
 4. Transporto darbuotojų profesinių sąjungų vadovų pasisakymai (Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profesinių sąjungų Federacijos pirmininkas Bronius Bučelis ir Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų Forumo pirmininkas Ramūnas Narbutas)
 5. Kiti klausimai, diskusijos.

,,Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas pateikė ataskaitą keleivinio transporto tarybos nariams. Pateiktoje ataskaitoje akcentuojama, kad Europos transporto Federacija pateikė projektą taikant ES šalims, kad dirbant vairuotojams Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje darbdaviai vairuotojams turi būti mokamas tos šalies minimalaus atlyginimo dydis. Be to keičiant kassavaitinį poilsio reglamentą, kuriame numatytą po 3 savaičių vairuotojas privalo grįžti į savo šalį. Europos komisija nors siūlė keisti direktyvą, bet šios naujovės liko galioti ir nepakeistas reglamentas. Mano, kad Linava kreiptis į Lietuvos Europarlamentarus prašydami įtakoti ši priimtą darbo poilsio reglamentą.Vien per 2016 metus įdarbinta iš trečiųjų šalių apie 300 vairuotojų krovineme sektoriuje. Akcentuota vežėjams grėsmės Uber atėjimas į Lietuvą.

,,Linava“ generalinis sekretorius V.Milėnas akcentavo, kaip spendžiami klausimai dėl finansinės padetės ir kaip vykdomi priimti įsipareigojimai. Be to akcentavo, kad gruodžio 1 d. įvyks ,,Linavos“ kongresas kuriame bus sprendžiami aktualus klausimai.

Susisiekimo ministerijos Biudžeto ir valstybės turto valdymo departamento direktorius S. Kerza ir Transporto investicijų direkcijos atstovas supažindino planavimu ir projektų atranka dėl didžiųjų ir mažųjų miestų autobusų parko atnaujinimo. Ruošiant projektus daug diskusijų įnešė konkurencijos taryba derinant nuostatus. Kokiu būdu parenkami vežėjai  dėl įsigytų autobusų savininko aptarnavimo 5 metams ir viešųjų paslaugų sutartimi parenkant vežėją konkurso būdu. Paruoštas Transporto kodekso projektas, kuris suteikia teisę konkurse dalyvauti ir privačiam vežėjui. Konstitucinio teismo išaiškinimas turi būti skelbiamas konkursas ir vietinio susisiekimo transportui aptarnaujant miesto keleivius suteikiant paslaugą. Matomai susiformavus Vyriausybei reikės ieškoti sprendimų būdų užtikrinant viešąjį interesą suteikiant teisę Savivaldybės transporto įmonėms be konkurso pasirašant viešųjų paslaugų sutartį.

Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profesinių sąjungų Federacijos pirmininkas Bronius Bučelis siūlė Nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ vykdant socialinį dialogą sudaryti derybinę grupę ruošiant šakinį-tarifinį susitarimą. Tokiu būdu  aptartume galimybes ir sąlygas vairuotojams ir kartu dirbdami galėtume teikti pasiūlymus stiprinant Savivaldybės transporto įmonių pozicijas.

Be to artėja  „Linava“kongresas ir matomai vienas iš pasiūlymų galima būtų apsvarstyti pateiktą ketinimų protokolą įpareigojant pasirašyti Nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentą.

Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų Forumo pirmininkas Ramūnas Narbuta socialiniai partneriai turi siekti bendro tikslo atstovaujant įmonių ir darbuotojų problemas.

Baigiant Keleivinio transporto  posėdžiui viceprezidentas Rimantas Martinavičius sakė, kad ieškosime bendrai sąlyčio tašku bendradarbiaujant su profesinėmis sąjungomis.

 

 

 

3 Comments »

 1. Panties Cams 2019 03 07 at 17:10 -

  Every weekend i used to visit this website, for the reason that i wish for enjoyment, as
  this this website conations actually nice funny data too.

 2. Brawe Rewards 2019 09 07 at 11:59 -

  I was suggested this website via my cousin. I am now not sure whether or not this publish is written by means of him as nobody else know such distinctive about my difficulty. You are amazing! Thanks!

 3. annesi kevaşe 2021 11 23 at 00:34 -

  Çakmak çakmak kiprit gözlü piç

Leave A Response »