Kovo 1 D. ĮVYKO LPSK TARYBOS POSĖDIS

jovita 2018 03 05 0
Kovo 1 D. ĮVYKO LPSK TARYBOS POSĖDIS

Konferencijų centre „Best Western Vilnius“ įvyko Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) tarybos posėdis. Tai – paskutinė LPSK taryba prieš svarbiausią organizacijos renginį – kas ketverius metus rengiamą LPSK suvažiavimą, kuris planuojamas gegužės 11 d.

      LPSK Tarybos posėdyje iš 82 tarybos narių dalyvauja 68 tarybos nariai. Vadovautis  LPSK įstatais  Tarybos posėdis teisėtas jeigu dalyvauja 2/3  Tarybos narių.

LPSK Tarybos darbotvarkė:

  1. Informacija apie LPSK vykdomą veiklą, naujojo Darbo Kodekso įtaka profesinių sąjungų judėjimui. Vyko LPSK Tarybos narių diskusijos, Pranešėjas: LPSK pirmininkas
  2. Dėl  LPSK įstatų projekto pristatė teisininkė Jolanta Cinaitienė
  3. Dėl  LPSK veiklos krypčių projekto pristatė LPSK Generalinė sekretorė
  4. LPSK ataskaita už 2017 metų sąmatos vykdymą ir sąmatos plano projektas 2018 metams
  5. Kontrolės komisijos atskaita pristatė kontrolės komisijos narė Dalė Jakutavičė
  6.     Kandidatų į LPSK vadovus prisistatymas

      LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas tarybą informavo apie LPSK vykdomos veiklos rezultatus bei pernai liepą įsigaliojusio naujojo Darbo kodekso įtaką profesinių sąjungų judėjimui bei šalies darbo rinkai apskritai. Jis taip pat pateikė pasiūlymus, kaip reikėtų pakeisti Konfederacijos darbą, jog būtų galima tinkamai atliepti dinamiškai šalies verslo situacijai ir besikeičiantiems darbo pobūdžiui ir darbo įpročiams apskritai. LPSK pirmininkas atkreipė dėmesį, kad 2017 m. statistika rodo, jog 67 tūkst. Lietuvoje veikiančių įmonių dirba iki 4 darbuotojų ir tik 65 – virš  1000. Pasak jo, matant įmonių smulkinimą ir tolesnį smulkėjimą, vertėtų pačioje organizacijoje juridinio asmens (profesinės sąjungos) ne kurti, o palaipsniui pereiti prie tiesioginės narystės šakoje. Taip pat reikia galvoti kaip į profesinių sąjungų judėjimą įtraukti pagal individualios veiklos pažymas dirbančius darbuotojus, vadinamuosius.

LPSK teisininkė Jolanta Cinaitienė pristatė siūlomus LPSK įstatų pakeitimus. Dėl LPSK įstatų Tarybos nariai balsavo ir vyko diskusijos. Dėl LPSK įstatų pakeitimo 2018 m. gegužės 11 d. balsuos suvažiavimo delegatai.

LPSK generalinės sekretorės Janinos Matuizienės pranešimas apie prie LPSK veiklos gairių dirbusios darbo grupės išvadas, taip pat pristatyta Kontrolės komisijos ataskaita. Pažymėtina, LPSK priklausančių šakų delegatai taip pat svarstė kreipimąsi, skirtą Vyriausybei, „Dėl socialinės partnerystės įgyvendinimo, įsigaliojus naujam Darbo kodeksui“.

Baigiantys LPSK Tarybos posėdžiui vyko  kandidatų į LPSK vadovus prisistatymas. Į LPSK pirmininko pareigas kandidatuoja dabartinis pirmininkas Artūras Černiauskas ir Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Inga Ruginienė, o į generalinio sekretoriaus – dabartinė generalinė sekretorė Janina Matuizienė ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Egidijus Milešinas.

     Gegužės 11 d. vykstančiame LPSK VI suvažiavimo metu delegatai išsirinks 4 metų kadencijai LPSK pirmininką ir Generalinę sekretorę, kurie tikimės pateisins profsąjungų pasitikėjimą sprendžiant įmonių. Ir  organizacijų problemas atstovaujant savo narius.

Leave A Response »