Spalio 12 d. LPS ,,Solidarumas“ būstinėje įvyko VĮ ,,Kelių priežiūros“ profsąjungų susitikimas

jovita 2018 10 15 0
Spalio 12 d. LPS ,,Solidarumas“ būstinėje įvyko VĮ ,,Kelių priežiūros“ profsąjungų susitikimas

Dalyvavo: LPS ,,Solidarumas“ pirmininko pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, Teisininkas Vitalijus Jarmantovičius, Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profsąjungų Federacijos pirmininkas Bronius Bučelis, Teisininkė Jovita Jančiauskienė, VĮ ,,Kelių priežiūros“  profsąjungos pirmininkas Saulius Matulaitis, VĮ ,,Kelių priežiūros“ Tauragės, Vilniaus, Šilalės, Jurbarko.

Susitikimo darbotvarkė:  Dėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.

Pasisakė LPS ,,Solidarumas“ pirmininko pavaduotojas, kuris akcentavo, kad VĮ ,,Kelių priežiūros“  įmonėje yra įkūręs profesinę sąjungą ir atstovauja 400 narių. Įkurtoje profesinėje sąjungoje yra 16 išrinktų Tarybos narių, kurie atstovauja profsąjungos narius.

Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profsąjungų Federacijos pirmininkas akcentavo, kad sujungus VĮ,, Kelių priežiūra“ įmones dirba 2471 darbuotojai pagal pateiktus Sodros duomenys ir įmonėje nėra kolektyvinės sutarties, o pats įmonės vadovas ignoruoja profesines sąjungas. Dėl to siūloma paruošti bendradarbiavimo susitarimą įkuriant Koordinacinį centrą.

Pasisakė kitų VĮ ,,Kelių priežiūra“ profesinių sąjungų pirmininkai ir pritarė, kad profesinės sąjungos turėtų apsijungti pasirašant bendradarbiavimo sutartį ruošiantis kolektyvinėms deryboms dėl naujos kolektyvinės sutarties pasirašymo.

Po ilgų diskusijų susirinkę darbuotojų atstovai nutarė:

  1. Paruošti bendradarbiavimo susitarimą tarp profesinių sąjungų;
  2. Įkurti  VĮ,, Kelių priežiūra“ profesinių sąjungų Koordinacinį centrą koordinuojant bendrus veiksmus ir ruošiantys derybomis su VĮ,, Kelių priežiūra“ įmonės vadovu.
  3. Spalio 19 d. numatomas pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą, kuris bus įteikiamas įmonės vadovui prašant pradėti kolektyvines derybas su jungtinę profesinę sąjungą.

Leave A Response »