Seime Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės Rimantės Šalaševičiūtės iniciatyva įvyko susitikimas

jovita 2019 07 10 0
Seime Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės Rimantės Šalaševičiūtės iniciatyva įvyko susitikimas
Susitikimo metu aptarta dėl kolektyvinių derybų su Lietuvos nacionalininės vežėjų automobiliais,,Linava“ ir dėl Savivaldybės įmonių delegavimo į bendrovės valdybas profesinių sąjungų atstovų.
Forumo pirmininkas ir Teisininkė Jovita Jančiauskienė paminėjo, kad esame pasiruošę kolektyvinėms deryboms jeigu gausime kvietimą iš Linavos įvertinus pozicijas bei pasiūlymus apsvarstysime jų pasiūlymus. Aišku labai gaila, kad ir Forumas pasitraukė iš kolektyvinių derybų, bet ligi šiol netuirime protokolo.
Primenu Transporto Forumas nutraukė kolektyvines derybas su Linava nesutarus dėl koeficiento dydžio.
Vėliau pokalbio metu aptarėme dėl Savivaldybių įmonių darbuotojų atstovų delegavimo į bendrovių valdybas. Suprantoma, kad tai daugiau piniginės reikalas bendrovės valdybos nariu išrinkus valdybos nariu darbuotojų atstovą apmokant už dalyvavimą bendrovės valdybos posėdyje. Dėl to sutarėme Lietuvos Trišalei Tarybai pristatyti, kad bendrovėje veikianti profesinė sąjunga kuri atstovauja daugiau kaip 1/3 darbuotojų privalės dalyvauti valdybos posėdžiuose be balso teisės.
Sutarta, kad Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdyje kartu su Seimo nariais ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Teisininkais pristatysime profsąjungų poziciją. Be to Darbo kodeksas ir Tarptautinių Darbo organizacija rekomenduoja ir įpareigoja atstovaujant darbuotojų teises dalyvauti profesinių sąjungų atstovus įmonių valdyme kaip priimami sprendimai ir darbuotojų atstovai turi teisę turėtų informaciją bei išsakyti poziciją  dėl darbuotojų atstovavimo.

Leave A Response »