Susitikimas Socialinės apsaugos ir Darbo ministerijoje liepos 18 d. Vilniuje

jovita 2019 07 19 0
Susitikimas Socialinės apsaugos ir Darbo ministerijoje  liepos 18 d. Vilniuje

Dalyvavo: Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministras Linas Kukuraitis, viceministrė Eglė Radišauskienė, Susisekimo ministerijos ekspertė Agnė Butkutė, Lietuvos banko ekonomistai, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ Tomas Garuolis sekretorius transporto politikai, Justinas Usonis- advokatas atstovaujantis Linavą, Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų Forumo pirmininkas  Bronius Bučelis, Vairuotojų profsąjungos pirmininkė Jovita Jančiauskienė, Lietuvos profesinių sąjungų Aljansas pirmininkas Audrius Cuzauskas,  Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos Teisininkė Rita Kairienė, Baltijos transporto profesinei sąjunga „Solidarumas“ pirmininkas Gintaras Čiužas, Lietuvos transporto darbuotojų profesinės sąjunga „Solidarumas“ Egidijus Pribušauskas,  Pietų Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ Arūnas Lekavičius.
Susitikimo darbotvarkė: Dėl kolektyvinių derybų Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“
        Įžanginiu žodžiu kreipėsi Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  viceministrė Eglė Radišauskienė ir pasidžiaugė, kad pavyko susirinkti drauge aptariant  tolimesnes kolektyvines derybas. Raštu kreipėsi Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ ir  LPS,,Solidarumas“  atstovaujančios krovinio transporto sektorių prašo išplėsti šakinę kolektyvinę sutartį. Taip pat gautas  prašymas Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų Forumo, kad krovininio transporto vairuotojams taikyti 1,8 koeficiento dydį mokant 100% dienpinigius.
       Viceministrė pristatė, kad susitikime dalyvauja Lietuvos banko atstovai, kurie įvertins ir rugsėjo mėnesį pateiks analizę kokį koeficiento dydį galima būtų taikyti vairuotojams. Linavos atstovai taip pat pageidavo, kad Forumo tarybos nariai pateiktų krovininio transporto vairuotojus, kurie priklauso profesinėms sąjungoms ir kokiose transporto bendrovėse. Taip pat siūlė Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlė Forumui grįžti į kolektyvines derybas su  Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“. Turime, kad kolektyvinėse derybose su LPS ,,Solidarumas“ aptariama dėl galimybių apdraudžiant krovininio transporto vairuotojus.
   Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministras Linas Kukuraitis kvietė, kad kolektyvinės derybos su profsąjungomis tęstųsi, kad galėtų Vyriausybė išplėsti pasirašytą šakinę kolektyvinę sutartį. Aišku jei nebus sutarta tai Vyriausybė negalės išplėsti Sutarties ir jinai galios tik Solidarumas krovininio transporto nariams. Aišku Vyriausybė tikrai nepriims 2 koeficiento nuo minimalaus atlyginimo dydžio, bet trūkstant lėšų biudžetui apie 100 mln. eurų gali būti, kad mažesnis koeficientas bus priimtas ir didesnis negu 1,4  kaip pasirašytas tarpiniame susitarime. Vertinant tai, kad krovininio transporto sektoriuje didėja darbuotojų skaičius nuo 67 iki 78 tūkst. tai bus svarstoma Vyriausybei nustatant koeficiento dydį. Pasikeitus koeficiento dydžiui jis privalės galioti ir keleiviniam transportui dirbantiems ES šalyse. Aišku vertinsime, kad krovininis transportas sukuria nuo 7 iki 12 BVP pridėtine vertę, kuri aišku atneša ir krovininio transporto vairuotojai.
       Pasisakė Linavos Tomas Garuolis sekretorius transporto politikai, kad su likusiomis Solidarumas atstovais vyksta sklandžiai ir derybos tęsiasi.  Linava už 2018 metus uždirbo 170 mln. pelno ir jeigu būtų taikomas galimai 2 koeficientas pelnas sumažėtų apie 130 mln. eurų. 
Be to Linavos atstovas priminė, kad darbuotojų skaičius auga ir svarstoma vieną iš galimybių iškelti įmones į Rytų šalys jeigu ES parlamentas patvirtintų mobilumo paketą.
Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų Forumo pirmininkas  Bronius Bučelis aptarsime dėl narystės pateikimo ir gal būt profesinių sąjungų atstovai išvardins tik įmones kuriuose atstovaujami krovininio transporto vairuotojai. Lietuvos Trišalė taryba yra suteikusi vesti kolektyvines derybas su Linava ir gegužės 8 d. esame įteisinę kolektyvinių derybų protokole. Forumas yra pateikęs koeficiento dydį ir atstovaujame apie 7000 krovininio transporto vairuotojų per įsteigtas profesines sąjungas. Taigi iki šiol Forumas nėra sulaukęs iš Linavos pasiūlymų, o tik susitinkame su atitinkamomis organizacijomis po Linavos ir Solidarumo apsilankymo jose. Manyčiau jeigu Linava nuo uždirbto pelno krovininio transporto vairuotojų atlyginimams būtų skirti 25 mln. eurų tai šiame sektoriuje nebūtų mokamas minimalus atlyginimas. Vairuotojai turėtų socialines garantijas ir galima būtų kolektyvinėse derybose aptarti ir draudimų dydžius. 
      Birželio 18 d. Forumas pasitraukė iš kolektyvinių derybų kadangi Linavos atstovai nepritarė siūlomam koeficiento dydžiui ir sutarę su LPS ,,Solidarumas‘ Linavos atstovai tęsė kolektyvines derybas.  Dėl mobilumo paketo esame pasiūlę Linavai kalbėtis, nes rugsėjo mėnesį lankysis ETF atstovai Kaune ir galėtume aptarti kartu mobilumo paketo sąlygas.
Vairuotojų profsąjungos pirmininkė Jovita Jančiauskienė atsiklausė profsąjungos narių dėl narystės išviešinimo bei pateikimo ir daugelis krovininio transporto vairuotojų nepageidauja. Jų teigimu išviešinus slapta narystę darbdaviai su jais susidoros.
      Lietuvos profesinių sąjungų Aljansas pirmininkas Audrius Cuzauskas teigė, kad daugelių bylų nagrinėjama Ginčų komisijose dėl įvairių pažeidimų. Tame tarpe atlyginimų dydžių, atostoginių išmokėjimo ir darbo ir poilsio režimo pažeidimų. Pateikiant profsąjungos narių skaičių su jais įmonėse bus susidorojama.
     Lietuvos banko ekonomistas žinant praktika kaip yra taikoma kitose ES šalyse krovininio transporto sektoriuje siūlė atsisakyti dienpinigių dydžio, bet skirti lėšų vairuotojams komandiruotei apmokant jiems už nakvynę ir  maitinimą. Vairuotojas grįžęs iš komandiruotės pateikia sąskaitas.
    Baigiant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  viceministrė Eglė Radišauskienė pasiūlė rasti galimybę bendradarbiauti šalims ir tęsti kolektyvines derybas ir rasti kompromisą. Deja Ministerija tikrai nebus tarpininkė kolektyvinėse derybose. Suprantame, kad tai vienas iš sunkiausių  krovininio transporto sektorių ir nesutarus šalims Vyriausybė turės nustatyti koeficiento dydį.

 

Leave A Response »