Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Tarybos posėdis Druskininkuose kovo 05-06 d.

jovita 2020 03 09 0
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Tarybos posėdis Druskininkuose kovo 05-06 d.

LPSK Tarybos posėdyje dalyvavo:Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, Generalinė sekretorė Janina Matuizienė, Ekonomistas, finansininkas, Jeilo universiteto absolventas  Vaidas Navickas ekonomikos klausimais ir 50 LPSK Tarybos narių nuo šakinių ir regioninių organizacijų. 

      LPSK Tarybos posėdžio darbotvarkė:

Susitikimas su ekonomistu Vaidu Navicku Susitikimas su ekonomistu Vaidu Navicku;

Pagrindinės LPSK veiklos kryptys 2020 metams;

Pagrindinės LPSK Moterų centro veiklos kryptys 2020 metams;  

Pagrindinės LPSK Jaunimo  veiklos kryptys  LPSK Jaunimo finansinė ataskaita; 

Kontrolės komisijos ataskaita;

LPSK ataskaita už 2019 metų sąmatos vykdymą ir sąmatos plano projektas 2020 metams;

Diskusija apie kolektyvinių sutarčių turinį. Geroji patirtis.Diskusijos. Kitų LPSK Tarybos narių patirtis derantis dėl kolektyvinių sutarčių.Diskusija apie kolektyvinių sutarčių turinį. 

     LPSK Tarybos posėdžio tarybos nariai patvirtino darbotvarkę ir Konfederacijos pirmininkė pristatė Vaidą Navicką Ekonomistą, finansininką, Jeilo universiteto absolventą ekonomikos klausimais.

     Vaidas Navickas priminė kovo 3 d. apie įvykusį susitikimą su LR Prezidentu Gitanu Nausėda. Susitikimo metu Prezidento patarėjai pristatė projektą kuriame norima mažinti skurdą ir pajamų nelygybę tarp Lietuvos gyventojų. Norima pasiekti 35% nacionalinio biūdžeto surandant papildomai 2,5 mlrd.eurų, nes ES yra 40% yra nacionalinio biudžeto pajamų dalis. Lietuva lyginant su ES šalių užima 39 vietą dėl pajamų nelygybės.  Prezidento nuomone, pirmasis žingsnis link teisingos mokesčių sistemos – sumažinti pajamų apmokestinimo netolygumus, į kuriuos dėmesį praėjusią savaitę atkreipė Europos Komisija. Antra galima mokesčių sistemos pokyčių kryptis – siekis sumažinti asmeninių poreikių tenkinimą per įmones. Trečia pokyčių kryptimi, dėl kurios Prezidentas Seimo pavasario sesijos metu teiks naują įstatymo iniciatyvą, bus siekiama apriboti skubotų mokestinių pasikeitimų įsigaliojimą. Siūloma gyventojų pajamų mokestį padidinti nuo 27 iki 32% Iš šešėlio ištraukti 54% negautų pajamų. Turėsime siekti mokeščių  nuo GPM pelno ir kapitalo mokeščių.  Sumažinti teikiamas socialines garantijas gyventojams pagal veiklos formas. Didinti mokeščius nekilnojamam turtui ir planuojama surinkti 2,6 mln. eurų. Balandį Prezidentūroje vyks antroji finansų srities tobulinimui Lietuvoje skirta ekspertų diskusija. Šių diskusijų tikslas – aptarti svarbiausias viešosios ekonomikos kryptis, identifikuoti tikslus, dėl kurių šalies ekspertai iš esmės sutaria, taip pat inicijuoti arba paskatinti reikiamus konkrečius žingsnius. Baigiant ekonomisto pristatymą paminėjo, kad artimiausiu laiku LPSK Tarybos nariams bus išsiustos elektroniniu paštu skaidrės.

 Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė pristatė pagrindines LPSK veiklos kryptys 2020 metams:skleisti profesinių sąjungų įdėją ir svarbą, didintinti LPSK matomumą viešoje erdvėje, organizuoti diskusijas su politinėmis partijomis Valdybos posėdžiuose, skatinti lygių galimybių politiką, padėti LPSK nariams vykdant narių pritraukimą į profesines sąjungas ir visais lygiai plėtuoti socialinę patnerystę, bendradarbiauti su Valstybine darbo inspekcija ir sudaryti galimybes tęsti profsąjungos narių švietimą finansuojant seminarus iš VDI, rengti diskusijas profesinių sąjungų aktyvui. Pateiktai veiklos kryptims Tarybos nariai pritarė sau pastabomis.

Išklausyta LPSK Moterų centro pirmininkės Irenos Petraitienės ataskaitą už 2019 metus ir pagrindiness LPSK Moterų centro veiklos kryptys 2020 metams. LPSK Tarybos nariai iš esmės pritarė Europos Tarybos konvencijai dėl smurto prieš moterys ir smurto šeimoje prevencijai.

Neatvykus į LPSK Tarybos posėdį Jaunimo centro pirmininkui Tomui Jakutavičiui jaunimo atsakita bus išklausyta artimiausiame LPSK Valdybos posėdyje.

Išklausyta Kontrolės komisijos atsakaita už 2019 metus, kurią pateikė komisijos pirmininkas Žydrūnas Mineikis. Taip pat tarybos nariai pritarė Kontrolės komisijos rekomendacijoms.

LPSK Generalinė sekretorė Janina Matuizienė pateikė LPSK ataskaita už 2019 metų sąmatos vykdymą ir sąmatos plano projektą 2020 metams. Jos prijamimas perkeltas Valdybos posėdžiui.

Vyko diskusijos apie kolektyvinių sutarčių turinį. Pasidalinta gera patirtimtim vedant kolektyvines derybas su darbdaviais. Pateikta rekomendacijos vedant kolektyvines derybas ir pristatyta kitų LPSK Tarybos narių patirtis derantis dėl kolektyvinių sutarčių. Vyko Diskusijos apie kolektyvinių sutarčių turinį ir jos naudą darbuotojams. 

Leave A Response »