SUSITIKIMAS SEIME SU SEIMO NARIAIS

jovita 2022 05 20 0
SUSITIKIMAS SEIME SU SEIMO NARIAIS

Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profesinių sąjungų Federacijos sutarta gegužės 17 d. organizuoti sutikimą Seime aptariant Darbo kodekso siūlymų pakeitimus.

        Dalyvavo: Seimo narys Lukas Savickas, Tomas Tomilinas, Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profesinių sąjungų Federacijos pirmininkas Bonius Bučelis ir UAB ,,Vilniaus viešasis transportas“

        Susitikimo metu aptarta Darbo kodekso pateikti siūlymai kečiant darbo teisės aktus:

         Seimo narys Tomas Tomilinas informavo, kad ruošiamas Demokratų frakcija leist profsąjungoms deleguoti darbuotojų atstovus ar išorės ekspertus į valstybės ir savivaldybių įmonių valdybas atstovaujant darbuotojų atstovus. Šiuo metu bus įregistruotas Seime teisės aktas ir bus teikiamas svarstyti Seime.

     Susitikimo metu aptarta dėl Darbo kodekso 144 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1222, kuriam buvo pritarta po pateikimo, ir kuriuo nuo 2022-06-31 kilnojamo darbo pobūdžio kompensacija būtų netaikoma nuolatinį darbą dirbantiems ir keleivių pervežimą vykdantiems miestų ir tarpmiestinio susisiekimo maršrutų vairuotojams.

     Taip pat aptarta padėtis UAB ,,Vilniaus viešasis transportas“ padėtis ir nesutarimai su darbdaviu. 

     Diskutuota dėl Savivaldybės  keleivinio transporto įmonių įstatymo pakeitimo suteikiant joms spec.paskirties statusą ir teikiant įstatymo pataisas Vyriausybei svarstyti.

Leave A Response »